Optik süýümli patch şnury ulanylyşy:
optiki kabel ulgamy
giň zolakly optiki süýümli giriş ulgamy
CATV, süýümli enjamlar, süýümli LAN
Optik süýümli patch şnury Gysgaça mazmuny:
Süýümli optiki birleşdiriji barada aýdylanda, ITU ony iki ýa-da has köp süýümli liniýalary durnukly birikdirip bilýän, ýöne hemişe däl passiw ýagtylyk komponentiniň bir görnüşi diýip atlandyrýar. Ol süýümli kabel üçin ýakyn baglanyşyk döredip, ýagtylyk energiýasyny ajaýyp geçirip bilýär.
Optik süýümli patch şnury Goşmaça görnüşleri:
FC, SC, ST, LC, MTRJ, MU, SMA, FDDI, E2000, Sc/pc
| görnüş | Goýulma ýitgisi MILLI | Goýulma ýitgisi KÄRHANASY | Goýulma ýitgisi BIZIŇ | Yzyna gaýtaryş ýitgisi MILLI | Yzyna gaýtaryş ýitgisi KÄRHANASY | Gaýtaryş ýitgisi BIZIŇ |
| PC | ‹ 0.3dB | ‹ 0.2dB | ‹ 0.1dB | › 40 dB | › 45 dB | › 45 dB |
| UPC | ‹ 0.3dB | ‹ 0.2dB | ‹ 0.1dB | › 40 dB | › 45 dB | › 45 dB |
| APC | ‹ 0.3dB | ‹ 0.2dB | ‹ 0.1dB | › 40 dB | › 45 dB | › 45 dB |
Tehniki ygtybarlylyk maglumatlary (synag)
| Synag zady | Synag şerti |
| Çyglyga garşylyk | Temperatura: 85º:C/otryn çyglylyk 85%/14 gün/goýulma ýitgisi ‹ 0.1dB |
| Temperaturanyň üýtgemegi | Temperatura-40º:C~+75º:C/otryn çyglylyk 10%-80% /42 gaýtalama/14 gün/ girizme ýitgisi ‹ 0.1dB |
| Suwa goýuň | temperatura43ºC, /PH5.5,/ 7 gün /goýulma ýitgisi‹0.1dB |
| janlylyk | Swing1.52mm/ýygylyk 10Hz~55Hz,/ X?Y?Z üç ugur: 2 sagat /goýulma ýitgisi?0.1dB |
| Ýük egriligi | 0.454 kg ýük/tegelek 100 goýma ýitgisi‹0.1dB |
| ýük burulmasy | 0.454 kg ýük/10 tegelek/ goýma ýitgisi ‹0.1dB |
| Dartgynlylyk -garşylyk | 0.23kg çekiş (ýalaňaçlyk süýümi), 1.0kg (gabyk bilen) goýmak ‹0.1dB |
| iş taşlamak | Beýikligi 1.8m, üç ugur, her ugurda 8/goýulma ýitgisi ‹ 0.1dB |
| Salgylanma standarty | Bellcore TA-NWT-001209 goýma ýitgisi ‹ 0.1dB |